סורבה גויאבה אדומה

סורבה גויאבה אדומה הבטחה ללילות קרירים בסוף ימי שרב של סתיו

עונת הגויאבות נמשכת בקושי שבוע שבועיים. במיוחד אלו הגדלות בבית ולא זוכות ל"טיפול" מאריך חיי מדף.

האדומות אהובות עלינו במיוחד וברגע שהעץ שבחצר הבניין שלנו מתחיל להפיל את הפרי הבשל, אנו קוטפים ככל שניתן, מכינים להקפאה ואז נהנים מסורבה עדין ומופלא לאורך כל הסתיו השרבי שעוד עומד בפנינו. ואם הקור לא עושה לכם את זה, אז לחילופין או בכלל גם וגם - כדאי להכין ריבת גויאבות מתובלת בתבלינים חמים.


guava general 01

ירוק בחוץ, ורדרד בפנים. טעם של סתיו

guava general 02

הבעייה היא שכל הטוב הזה נושר תוך ימים ספורים מהעץ. צריך לנצל את הפרי ולקטוף אותו יום לפני שהוא מבשיל לגמרי

תרמומיקס קלאסי להכנת סורבה, אולם בהחלט אפשר להכין את הסורבה עם מעבד מזון רגיל, בשני סבבים.

חומרים:

  • 700 גרם גויאבות בשלות ושטופות (לאחר הניקוי והסרת הזרעים צריכים להשאר 500 גרם פרי). אני מעדיף את הגויאבות האדומות, אולם אפשר בהחלט להשתמש בגויאבות צהובות.
  • 90 גרם סוכר (אם משתמשים במעבד מזון רגיל, אז - אבקת סוכר)
  • חלבון ביצה אחת (משמש כמייצב ומאפשר סורבה אוורירי. אם מעדיפים לוותר על חלבון ביצה מכל סיבה (טבעונות, חשש מביצים לא טריות), הסורבה יצא פחות אוורירי, אבל עדיין טעים. אם משתמשים במעבד מזון, מראש מוותרים על החלבון.

אופן ההכנה

  1. מסירים עם סכין את החלק התחתון של הגויאבה. חותכים את הגויאבות לרבעים לאורכן.
  2. עם כפית מגרדים את החלק הפנימי עד שמצליחים להסיר את החרצנים (בגויאבות צהובות זה אפילו קריטי יותר כי החרצנים גדולים יותר וממש פוגמים בהנאת האכילה של הסורבה).
  3. את רבעי הגויאבה הנקיים מחרצנים חוצים שוב לארוך ואז פעם פעמיים לרוחב. את קוביות הגויאבה שנוצרות מניחים על קרש חיתוך, כאשר הצד של הקליפה כלפי מטה, בשכבה אחת, ומקפיאים במשך 8 שעות לפחות. לאחר ההקפאה אפשר לאסוף את הקוביות הקפואות לשקיות, בלי ללחוץ יותר מידי פנימה ולשמור במקפיא עד ארבעה חודשים.
  4. טוחנים את הסוכר בקערת התרמומיקס במשך 10 שניות / מהירות 10. (אם משתמשים במעבד מזון רגיל, עוברים לשלב הבא ושם מוסיפים אבקת סוכר מוכנה)
  5. מוסיפים 500 גרם גויאבות קפואות ואת חלבון הביצה וטוחנים 45 שניות / מהירות 9. נעזרים במשך כל הטחינה עם המרית להחזרת תערובת הגויאבה הקפואה למרכז הקערה. (אם משתמשים במעבד מזון רגיל - טוחנים את הגויאבות בשני שלבים, מחצית מהכמות בכל שלב, עם מחצית מכמות הסוכר בכל שלב. על החלבון מוותרים. בשלב הזה הסורבה מוכן).
  6. מרכיבים את פרפר ההקצפה ומקציפים את הסורבה 40 שניות / מהירות 3.5.
  7. מגישים מייד או מעבירים לקופסה ולמקפיא. אם הסורבה נשאר במקפיא יותר משעה או שעתיים, הוא יתקשה מידי לאכילה מידית וכדאי להעביר את הקופסה למקרר למשך חצי שעה.

ריבעי גויאבה אדומה נקיים מזרעיםקוביות גויאבה קפואות על מגשהכנסת קוביות גויאבה קפואות לשקית אכסון במקפיאסורבה גויאבה מוגש בצלוחית עם גויאבות חתוכות לקישוט מסביב

 

4
סורבה מנגו עם פינגר ליים על סלט מנגו ועלי מיקרו בז...

פוסטים קשורים

 

תגובות

עוד אין תגובות לפוסט זה. זה הזמן לתגובה ראשונה שלך
כבר רשום/ה באתר? לוגאין כאן
אורח
שני, 15 יולי 2024

Captcha Image

אודות המחבר/ת

טייס ברוב שנות חייו ובשלן אפילו הרבה יותר מזה. שותף ב - TOP TWO, מומחה לבניית קונספט מולטימידה. אב ...
בחזרה לראש העמוד